Geneza powstania i historia Kalendarza Zdrowia ChronoLife.eu

Chronobiologiczny Kalendarz Zdrowia

Jako praktyk i teoretyk wellness, zdrowego trybu życia, leczenia naturalnego oraz grafenowej profilaktyki od samego początku fascynacji owymi dziedzinami szukałem rozwiązania, które zagwarantuje mi systematyczność i umożliwi konsekwentne realizowanie założonych zabiegów prozdrowotnych – profilaktycznych lub leczniczych.

Dlaczego konsekwencja i systematyczność są takie ważne?

To jest oczywistość dla świadomych ludzi… ponieważ determinują poziom skuteczności stosowanych metod oraz szybkość osiągnięcia założonych celów. Metoda stosowana według zalecanego rytmu jest skuteczniejsza, a jej efekt jest szybszy. Jednocześnie brak regularności najczęściej wynikający ze zwykłego zapominalstwa, rzadziej lenistwa to główna przyczyna nieudanych kuracji lub mizernych skutków.

Obok problemu systematycznej realizacji założonych zadań zdrowotnych pojawiło się pojęcie chronobiologii i ważny fakt zależności stanu organizmu ludzkiego od pory doby i roku. Okazało się, że przestrzeganie zasad chronobiologii jest równie ważne dla zdrowia człowieka jak optymalne żywienie, aktywność fizyczna czy rzucenie nałogów! Innymi słowy…

…życie zgodne z naturalnym rytmem biologicznym człowieka kształtowanym od początku naszego istnienia na Ziemi jest łatwiejsze, przyjemniejsze, zdrowsze i dłuższe!

Cykle zauważyłem także w zapotrzebowaniu informacyjnym 🙂 Prowadząc strony o tematyce zdrowotnej otrzymuje różną korespondencję, której tematyka jest wyraźnie uzależniona od trwającej pory roku. Dlatego usystematyzowane zalecenia sezonowe to jeden z elementów projektu → Wiosna, Lato, Jesień, Zima.

W świetle faktu ścisłej, wielopłaszczyznowej zależności stanu zdrowia od czasu, w sposób naturalny pojawił się pomysł stworzenia automatycznego asystenta przypominającego o określonych momentach doby lub roku. Niestety znalezione w Internecie serwisy z podobną funkcją to zwykłe dzienniki diet lub ubogie kalendarze online do własnej konfiguracji.

Szukając alternatywnych rozwiązań znalazłem idealne narzędzie – darmowe, funkcjonalne, ale równocześnie proste w obsłudze oraz… bezbłędnie wysyłające powiadomienia sms!

Historia projektu ChronoLIFE.eu

Pierwotnie, CKP – Chronobiologiczny Kalendarz Prozdrowotny.

Teraz, CKZ – Chronobiologiczny Kalendarz Zdrowia

maj – czerwiec 2013

Zbiór i analiza dostępnego materiału o tematyce: chronobiologia, chronomedycyna, chronoterapia, chronodieta, rytm okołodobowy itp.

lipiec 2013

Opracowanie artykułów źródłowych dla konfiguracji kalendarza

sierpień – wrzesień 2013

Usystematyzowanie informacji i konfiguracja kalendarza. Założenie strony Chronolife.eu

wrzesień 2013 – luty 2014

Wykończenie projektu.

9 luty 2014

PREMIERA

14 luty 2014

Dostęp otwarty dla wszystkich.

10 – 20 października 2016

Aktualizacja kalendarza:

  • Zmiana motywu graficznego.
  • Poprawa formatowania wszystkich artykułów.
  • Optymalizacja działania serwisu.
  • Uzupełnienie zdarzeń w kalendarzu.
  • Nowa nazwa – Chronobiologiczny Kalendarz Zdrowia ChronoLife.eu (Zdrowia zamiast Prozdrowotny)

Listopad 2016

Początek małej kampanii promującej kalendarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *