Archiwum kategorii: Artykuł zewnętrzny

Moczenie nocne u dorosłych. Jakie są tego przyczyny?

Chociaż moczenie nocne najczęściej jest kojarzone ze schorzeniem natury dziecięcej, niezwykle często przysparza zmartwień i poczucia niekontrolowanego dyskomfortu osobom dorosłym. Jakie są jego przyczyny? Na co szczególnie zwrócić uwagę mierząc się z nocnym moczeniem? Podpowiadamy! Choroby układu moczowego Stany zapalne i infekcje układu moczowego są stosunkowo łatwą do wykrycia przyczyną moczenia nocnego u dorosłych. Wizyta u… Czytaj dalej »

Pozytywny wpływ na komórki mózgowe, dzięki niektórym nootropom

Pewnie słyszałeś już o środkach wspomagających pracę mózgu, czyli nootropach. Dzięki nim w Twoim życiu mogą zajść pewne zmiany, które zdecydowanie poprawią jego jakość a Ty będziesz lepiej funkcjonować na co dzień. Będziesz bardziej wydajny, skupiony, ale jednocześnie Twoje ciało będzie zregenerowane i gotowe do podejmowania nowych wyzwań. Odczujesz też spokój, brak gonitwy myśli oraz… Czytaj dalej »

Substancje nootropowe – czy uczynią Cię mądrzejszym?

Zacznijmy od tego skąd pochodzi nazwa substancji nootropowych. Słowo nonus oznacza rozum natomiast trepein określa się jako naginanie. Nootropy zostały wprowadzone do użytku po to, żeby zapewnić ci poprawę funkcjonowania pewnych obszarów mózgu i nie wywoływać tym samym skutków ubocznych. Jak wiesz twój mózg jest jednym z najważniejszych organów, to tzw. centrum dowodzenia, które składa… Czytaj dalej »