Pozytywny wpływ na komórki mózgowe, dzięki niektórym nootropom

przez | 28 stycznia 2019

Pewnie słyszałeś już o środkach wspomagających pracę mózgu, czyli nootropach. Dzięki nim w Twoim życiu mogą zajść pewne zmiany, które zdecydowanie poprawią jego jakość a Ty będziesz lepiej funkcjonować na co dzień. Będziesz bardziej wydajny, skupiony, ale jednocześnie Twoje ciało będzie zregenerowane i gotowe do podejmowania nowych wyzwań. Odczujesz też spokój, brak gonitwy myśli oraz zaczniesz lepiej się wysypiać. Pamiętaj, że to właśnie sen jest bardzo ważny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jeżeli nie dostarcza ci on odpowiedniej dawki regeneracji to odczuwasz rozdrażnienie i narastające zmęczenie. To wszystko odbija się na twojej pracy a przecież tego nie chcesz, prawda?

Fiolka Kapsułki

Z tego artykułu dowiesz się w jaki sposób działają substancje nootropowe, jakie mechanizmy występują w pewnych obszarach mózgu w trakcie ich stosowania oraz czym jest NSI – 189.

Jak działają substancje nootropowe na mózg człowieka

Zanim człowiek zdecyduje się na rozpoczęcie przyjmowania środków nootropowych zauważa u siebie potrzebę ich stosowania. Nootropy rozwiązują problemy związane z zaburzeniami snu, brakiem koncentracji, nerwowością, deficytem uwagi i nawracającym niepokojem.

Środki nootropowe aktywizują mózg, stają się swego rodzaju dopingiem metabolicznym w jego obrębie. Nootropy działają na zasadzie kilku mechanizmów, za których pomocą osiągają zamierzone efekty. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie i pozwala na wprowadzanie wielu rozwiązań w obrębie mózgu. Jakie to mechanizmy w obrębie mózgu zachodzą podczas przyjmowania nootropów?

Po pierwsze nootropy modulują stężenie neuroprzekaźników. Twój mózg jest złożony z sieci neuronów, które łączą synapsy. Neurony oddziaływują na siebie przy pomocy substancji chemicznych, które określa się mianem neuroprzekaźników. Twoje myśli, emocje są wynikiem działania tych neuroprzekaźników.

Po drugie pobudzają neurogenezy, czyli biorą udział w tworzeniu nowych neuronów. Badania wykazały, że uczestniczą w procesie zapamiętywania i nauki. Tworzenie się nowych neuronów poprzez odpowiednie stosowanie środków nootropowych może skutkować lepszą pamięcią oraz pozwolić na szybsze przyswajanie wiedzy.

Po trzecie wzmacniają neuroplastyczność, czyli zdolność tkanki nerwowej do tworzenia nowych połączeń pomiędzy neuronami. Co za tym idzie? Jeżeli Twój mózg staje się bardziej plastyczny to posiada większe możliwości do zapamiętywania, lepszą adaptację do zmian pojawiających się w życiu, pomimo nieznanych warunków.

Po czwarte polepszają krążenie mózgowe. Substancje nootropowe prowadzą do poszerzenia naczyń krwionośnych i zwiększenie przepływu krwi. Twój mózg dzięki temu jest odpowiednio zapatrzony w substancje odżywcze a Ty masz więcej energii do pracy i stajesz się bardziej wydajny.

Po piąte nootropy działają ochronnie na Twoje neurony. Spowalniają ich starzenie, zapobiegają uszkodzeniom i wpływom czynników zewnętrznych. Substancje nootropowe sprzyjają wysokiej sprawności umysłowej oraz przyczyniają się do zmniejszenia ryzyka chorób neurodegeneracyjnych.

NSI – 189, a jego wpływ na rozwój komórek mózgowych

NSI – 189, to środek nootropowy, który pozwala na zwiększenie aktywności w hipokampie. Właśnie on odpowiada za Twoją pamięć długofalową, prawidłowe zapamiętywanie oraz orientację w przestrzeni. Jest również źródłem komórek macierzystych, które przyczyniają się do tworzenia nowych neuronów.

Przez to, że NSI – 189 aktywuje hipokamp, sprawia, że zwiększa on swoją objętość. Nootrop zwiększa też spójność kory przedczołowej a co za tym idzie przyczynia się do polepszenia funkcji kognitywnych Twojego mózgu.

Badania dowiodły, że osoby cierpiące na chorobę Alzheimera oraz u których stwierdzono problemy z pamięcią, po właściwym zastosowaniu tego środka nootropowego mogą liczyć na polepszenie stanu swojego zdrowia.

Dodatkowo NSI – 189 poprzez swoje skupienie na strukturze mózgu jest w stanie polepszyć pamięć oraz koncentrację.

Podsumowanie

Z artykułu dowiedziałeś się na jakiej zasadzie działają nootropy i jakie uruchamiają mechanizmy w pewnych obszarach twojego mózgu. Dzięki temu wiesz, że stosowanie środków nootropowych przekłada się na twoje funkcjonowanie na co dzień, może dobrze zadziałać na polepszenie pamięci, koncentracji oraz uspokojenie rozbieganych myśli. Nootropy mogą też poradzić sobie z nawracającym niepokojem. Sukces nootropów w dużej mierze zależy od tego, jak będą stosowane. Czy właściwie zostanie dobrana dawka substancji nootropowych do twoich potrzeb oraz czy sam rodzaj nootropu będzie dla ciebie właściwy. Warto w tej sprawie skonsultować się ze specjalistą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *